Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Newsletter 9/2015 (12)

Vážení příznivci bezpečnějšího internetu,

opět jsme zde s pravidelným souhrnem novinek o činnosti Národního centra bezpečnějšího internetu a dění v oblasti online bezpečnosti.

Pro nadcházející období věnujte prosím pozornost vzdělávacím seminářům, které pro vás NCBI připravilo ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy za podpory MVČR v rámci projektu Praha bezpečně online. Termíny seminářů běží celý podzim, máte-li zájem se některého z nich zúčastnit, nezapomeňte se včas registrovat. Termíny máme stále volné, ale průběžně se zaplňují. Může se tak stát, že váš vybraný už bude obsazen.

To samé platí i v případě konferencí. Letos na podzim (spolu)pořádáme hned dvě: tradiční senátní, jejíž termín se přesunul z jara, a magistrátní. Registrujte se, účast je zdarma a stále jsou volná místa.

Od 1. října začíná kampaň Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti. Je zaměřena na občany a jejím cílem je poukázat na aktuální kybernetické hrozby a sdílet zkušenosti s jejich řešeními. V jejím rámci proběhne mnoho diskuzních akcí včetně kampaně CodeWeek. Ta si klade za cíl vzbudit v mladých lidech zájem o programování, kódování a IT technologie vůbec. Pokud pomineme notoricky známý fakt, že jde o obor perspektivní, zaměstnavateli žádaný a dobře placený je jednoznačné (a často se i prokázalo), že znalý uživatel je zodpovědnější a online bezpečnější.

 

Příjemný podzim bez obtěžujících zpráv a škodlivého obsahu přeje,

Národní centrum bezpečnějšího internetu,

Saferinternet.cz

Aktuálně: Program policejní prevence a řešení kybernetické kriminality pro policisty z celé ČR probíhá na Policejní akademii ČR v Praze

Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s Policejní akademií České republiky v Praze a hlavním městem Praha realizuje cyklus 18 celodenních kurzů pro pracovníky Policie ČR a obecních policií s názvem "Program policejní prevence a řešení kybernetické kriminality“. 

Cyklus probíhá od září do října 2015 v rámci celopražského preventivního a vzdělávacího projektu "Praha bezpečně online 2015". 

Odborný seminář je zaměřen na problematiku kybernetické kriminality, prevence a řešení. Program se věnuje také spolupráci policie a dalších subjektů při řešení elektronických útoků a možných trestných činů (soudy, poskytovatelé služeb, školy, OSPOD, PMS). Cílem programu je vybavit policisty z praxe novými znalostmi a dovednostmi, které jim umožní účinnější odhalování a vyšetřování elektronického násilí, kybernetické trestné činnosti včetně pomoci, a to zejména dětským obětem. Součástí programu je proto praktické využití online nástrojů pro vyšetřování. 

Nestačili jste se registrovat a nevešli jste se do zářijových a říjnových termínů kurzu? NEVADÍ. Plánujeme otevřít nové termíny v listopadu.

Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál...

Aktuálně: Máme stále volná místa na kurzy online bezpečnosti pro pražské pedagogy – využijte možnosti a zúčastněte se

Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s hlavním městem Praha připravilo VZDĚLÁVÁNÍ PRO PEDAGOGY OSMNÁCTI PRAŽSKÝCH MĚSTSKÝCH ČÁSTÍ, zaměřené na školní prevenci elektronického násilí a kriminality páchané na dětech a mezi dětmi.

V září bylo zahájeno a do konce prosince 2015 proběhne celkem 18 celodenních kurzů pro učitele základních a středních škol s názvem „Škola bezpečného internetu pro pedagogy“.

Srdečně zveme všechny pražské učitele základních a středních škol k účasti. Účast je díky podpoře Ministerstva vnitra ČR a hlavního města Prahy bezplatná.

Tématem kurzu je výchova k bezpečnému a etickému užívání internetu a informačních a komunikačních technologií na ZŠ a SŠ. Kurz se věnuje tématu ochrany žáků před elektronickým násilím a kyberkriminalitou a integraci elektronické bezpečnosti a etiky do školních předpisů, kurikula a běžného školního života. Vzdělávací program je jednodenní, s časovou dotací osm výukových hodin.

Více informací včetně registrace najdete zde.

Číst dál...

Z domova: V rámci projektu Praha bezpečně online 2015 pořádáme i vzdělávací kurzy pro sociální pracovníky. Pokud patříte do této skupiny, jste srdečně zváni.

Srdečně zveme pracovníky OSPOD, kurátory pro mládež, pracovníky neziskových organizací, sociální pracovníky Probační a mediační služby, pracovníky pedagogicko-psychologických poraden, psychology a terapeuty působící na území hlavního města Prahy k účasti v kurzu. Termíny a místa konání pro Vaši městskou část najdete v přehledné tabulce na webových stránkách zde.

Seminář s názvem "Sociální práce s mládeží ohroženou elektronickým násilím a kriminalitou" je určený pro sociální pracovníky a další pomáhající profesionály působící na osmnácti pražských městských částech.

Více informací včetně registrace najdete zde.

Číst dál...

Z domova: Zveme vás na kazuistické semináře pro odborníky 18 pražských městských částí

Semináře navazují na odborné samostatné vzdělávání sociálních pracovníků, pedagogů a policistů působících na jednotlivých pražských městských částech, realizované v rámci celopražského projektu Praha bezpečně online.

Program kasuistického semináře sestává ze tří částí:

  • Kasuistika 1: "Kyberšikana ve školní praxi",
  • Kasuistika 2: "Sexting u nezletilých",
  • Kasuistika 3: "Kybergrooming". 

Semináře navazují na odborné samostatné vzdělávání sociálních pracovníků, pedagogů a policistů působících na jednotlivých pražských městských částech, realizované v rámci celopražského projektu Praha bezpečně online.

Více informací najdete zde.

Číst dál...

Z domova: Senátní konference „Spolupráce policie a neziskového sektoru proti kyberzločinu v praxi“ už klepe na dveře. Neváhejte s registrací, máme stále volná místa…

Patříte-li mezi pracovníky Policie ČR a Městské policie, preventisty, sociální pracovníky, pedagogy nebo jiné odborníky, kteří pracují s mládeží a zajímají se o nejnovější trendy v oblastech online bezpečnosti a kybernetické kriminality, nenechte si ujít nejnovější poznatky z úst odborníků jak z komerční, tak i neziskové a státní sféry.

Konference s názvem „Spolupráce policie a neziskového sektoru proti kyberzločinu v praxi“ se koná 20. října 2015 od 9.00 do 15.00 hod. v Jednacím sále Senátu Parlamentu ČR.

Obsah konference je rozdělen do tematických bloků:

  1. Kybernetické hrozby a bezpečnost mezinárodně;
  2. Online nástroje proti kyberzločinu – panel;
  3. Pomoc ohroženým kyberzločinem, zejména dětem a rodičům – panel;
  4. Právní a politické aspekty bezpečného internetu. 

Více informací najdete zde.

Číst dál...

Z domova: Zveme vás na tradiční konferenci KYBERPSYCHO na pražském Magistrátu, registrujte se včas

Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a za podpory MVČR pořádá další ročník tradiční konference "KYBERPSYCHO 2015".

Konference se koná dne 23. listopadu 2015 v Jednacím sále Magistrátu hl. m. Prahy, Mariánské nám. 2, Praha 1.

Více informací o konferenci se dozvíte na webových stránkách http://konference.ncbi.cz, kde je také hyperlink na registraci vaší účasti. Účast na konferenci je pro registrované účastníky zdarma.

Přijměte naše pozvání a neváhejte s registrací, kapacita sálu je omezena...

Více informací včetně registrace naleznete zde.

Číst dál...

Ze světa: Offline festival KyberFEST (také) o nebezpečích v online světě bude mít nabitý program

NCBI pořádá první ročník festivalu s názvem KyberFEST. Festival se koná ve dnech 20. až 21. listopadu v Ústřední městské knihovně, Mariánské nám. 1, Praha 1. V rámci festivalu budou k dispozici poradenská stanoviště Policie ČR, CZ.NIC, OnlineHelpline apod. Můžete se těšit na workshopy s tématy „Jak zmizet ze sociálních sítí“, „Jak nesdílet své tělo“, „Kreativní internet“. Jsou připravené také diskuze s odborníky na témata „Kyberšikana a hejtování“, „Blogy a vlogy“, „Hraní a hry přes síť“ apod. Vstup je zdarma.

Více informací zde

Číst dál...

Z domova: Konference vydavatelství WoltersKluwer je určena především zástupcům ředitelů škol

Podzimní konferenční maraton doplňuje vydavatelství WoltersKluwer, které dne 5. listopadu 2015 pořádá konferenci zaměřenou především na zástupce ředitelů škol.

Konference s názvem "Zástupce ředitele školy – a co ještě" se koná v pražském CEVRO institutu a bude se zabývat především tvorbou projektů, komunikačním strategiím mezi rodiči, pedagogickými kolegy a žáky, ale i bezpečným sítím v prostředí škol. V rámci konference také proběhne křest knižní novinky s názvem „Život mezi mlýnskými kameny“ autora dr. Trojana a vyhlášení výsledků 2. ročníku soutěže "Zlatá karabina". 

Více informací o soutěži najdete zde. S blížícím se termínem budou také zveřejněny detaily týkající se konference.

Číst dál...

Z domova: Rodiče, máme pro vás bezmála dvacet nových e-learningových lekcí

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) bude od 1. 10. 2015 k dispozici 17 nových e-learningových lekcí, které jsou určeny především rodičům. Lekce se věnují tématům, mezi které patří „Ochrana autorských práv v online prostoru“, „Typy a využití rodičovských kontrol“, „Určování polohy“, „Bluetooth a jeho úskalí“, „Kyberšikana“, „Kybergrooming“, „Kyberstalking“, „Mobilní telefon jako záznamové zařízení“ a mnoho dalších.

Kromě vzdělávání se rodiče mohou zapojit i do soutěže, která bude sestávat z 20 kvízových otázek. Rodiče neváhejte, vyhrát můžete mnohé z hodnotných cen. Současný znalostní test pro děti je prodloužen do 15. listopadu 2015.

Více informací spolu se vstupem do e-learningových lekcí najdete zde.

Číst dál...

Z domova: Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti startuje 1. října

Kybernetická bezpečnost je naší společnou odpovědností a týká se všech aktivních uživatelů kyberprostoru. Kampaň Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti startuje 1. října 2015 a jejím cílem je upozornit nejširší veřejnost samozřejmě včetně odborníků na aktuální trendy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Kampaň je mezinárodní a zastřešuje ji organizace ENISA. Na území ČR je koordinována NCBI a v jejím rámci proběhne mnoho diskuzních, vzdělávacích a osvětových akcí. Kampaň si klade za cíl propojit neziskový a vládní sektor, policii ČR a komerční firmy.

Více informací najdete zde.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
Safer internet Bezpečně online OnlineHotline OnlineHelpline
Horká linka Policie ČR
Když narazíte na ilegální obsah na internetu – nahlaste ho kliknutím na tlačítko
HLÁSÍM NEZÁKONNÝ OBSAH
OnlineHotline
Our website is protected by DMC Firewall!